opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Morgoth
    L&K
    • 2010
    • 1116

    leszekmw
    czy na oponach są jakieś oznaczenia świadczące o obecności krzemionki w składzie opony? Bo te najtańsze na pewno tego cuda nie mają? Jeśli nie ma oznaczenia, to jak to sprawdzić? Czytać propagandę producenta, czy jak?
    Morgoth

    Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
    G.B.Show

    Komentarz

    • leszekmw
      RS
      • 2005
      • 5356

      Morgoth, hmm..powiem szczerze że nie wiem , ale nie sądzę. z drugiej strony chyba wszystkie obecnie produkowane opony maja takie dodatki. zazwyczaj takie dane podawane sa na stronach producentów opon.

      kiedyś szkoda pisał ze powybijało mu bardzo er300 . możliwe że zależy to od zawieszenia , od ustawienia auta..., cholera wie. w każdym bądź razie dzisiaj zdejmowałem z ori alu skodowskich ori opony er300 , zjechane tak do twi prawie i były w doskonałym stanie jeżeli chodzi o wybicie i równomierność starcia. produkcja france.
      natomiast dwie pozostałe , które musiały być dokupowane , tz300 firestona wywalone tak od wewnątrz że szok , przy może niecałej połowie zużycia bieżnika.
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz

      • mozgi
        L&K
        • 2009
        • 1127
        • Octavia I (1U2)
        • AKL 1.6 MPI 101 KM

        Dla osób zainteresowanych zakupem opon letnich na sezon 2010:

        żeby nie zaśmiecać opinii i dyskusji na temat opon to założyłem nowy temat dla zdecydowanych zakupem :
        ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
        Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

        Komentarz

        • szkoda
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 22543

          czy
          Zaufaj prawdziwym ekspertom i wybierz najlepsze opony samochodowe. Aktualny ranking opon, artykuły motoryzacyjne i najświeższe testy opon na wyciągnięcie ręki

          są ciche :?:
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz

          • blackrs
            RS
            • 2008
            • 4826
            • Superb II combi (3T5)
            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

            a ja dzisiaj kupiłem RIKEN-y bo na syrony trzeba było czekać. robione przez michelina zoabczymy koleś zachwalał do tego cena śmieszna wrecz
            BYŁA o1 rs
            BYŁA o2 1.6
            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

            Komentarz

            • szkoda
              RS
              S_OCP Member
              • 2005
              • 22543

              Zamieszczone przez blackrs
              a ja dzisiaj kupiłem RIKEN-y bo na syrony trzeba było czekać. robione przez michelina zoabczymy koleś zachwalał do tego cena śmieszna wrecz


              zdaj relację jak to wygląda w realu bo w teorii niespecjalnie, ale ja z ceatów spiderów byłem zadowolony :idea:

              [ Dodano: Wto 13 Kwi, 10 16:57 ]
              acha, ale ceaty akurat w teście potwierdziły moje odczucia z drogi
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz

              • vince123
                Elegance
                • 2009
                • 923

                dzisiaj bylem u typa w wulkanizacji ,rozgladalem sie za 2letnimi oponami..pokazal mi przy okazji pare 'lezakow' ..mianowicie byly to Micheliny R15 195/65 z roku 2001... opony posiadaly jeszcze 'ogonki' ... bieznika bylo 6mm ... powiedzial mi za nie smieszna cene....
                :idea: czy warto zawracac sobie glowe lezakami :?: :?: troche przeszkadza mi wiek tych opon...
                sprzedam do OI :

                szyby cala lewa strona
                nadkole nowe LP
                kontakt PW

                Komentarz

                • szkoda
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2005
                  • 22543

                  Zamieszczone przez vince123
                  dzisiaj bylem u typa w wulkanizacji ,rozgladalem sie za 2letnimi oponami..pokazal mi przy okazji pare 'lezakow' ..mianowicie byly to Micheliny R15 195/65 z roku 2001... opony posiadaly jeszcze 'ogonki' ... bieznika bylo 6mm ... powiedzial mi za nie smieszna cene....
                  :idea: czy warto zawracac sobie glowe lezakami :?: :?: troche przeszkadza mi wiek tych opon...
                  za śmieszną cenę będziesz miał śmieszne opony i możliwe, że całkiem nieśmieszne konsekwencje ich zakupu, odpuść IMO, są stare.

                  [ Dodano: Wto 13 Kwi, 10 17:53 ]
                  na allegro możesz trafić całkiem "nowe" zestawy z zapasów, takie po 12 lat, nie wiem kto to kupuje :roll:
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz

                  • tryton
                    Elegance
                    • 2008
                    • 935

                    Zamieszczone przez vince123
                    troche przeszkadza mi wiek tych opon...
                    Ja odradzam guma z wiekiem parcieje opona traci swoje parametry . Mam stare zimówki bieżnik jak się patrzy a na oponach nie da się już jeżdzić zrobiła się twarda i ma pełno mikropęknięć . Lepiej dołożyć i kupić tegoroczne

                    [ Dodano: Wto 13 Kwi, 10 18:10 ]
                    Zastanawiam się nad zakupem 195/65R15 GOODYEAR EXCELLENCE lub 195/65R15 BRIDGESTONE TURANZA ER 300 miał ktoś z was okazje pojeżdzić na tych oponkach ?

                    [ Dodano: Wto 13 Kwi, 10 18:14 ]
                    I ma porównanie tych dwóch modeli

                    Komentarz

                    • juri
                      Rider
                      • 2010
                      • 349
                      • Octavia I (1U2)
                      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                      a powiedzcie mi czy Continental ContiPremiumContact 2 205/55/16 za używane tylko trzy miesiące jeżdżone za 570 zł to okazja??
                      Spot Graniczny Małopolska - Podkarpacie, piątek 23.11.2012r. godz. 18.00, Pogórska Wola, Zajazd u Kazika, 521 km DK4 Tarnów - Dębica

                      Komentarz

                      • szkoda
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2005
                        • 22543

                        Zamieszczone przez juri
                        a powiedzcie mi czy Continental ContiPremiumContact 2 205/55/16 za używane tylko trzy miesiące jeżdżone za 570 zł to okazja??
                        4 sztuki, no to chyba taniej niż 2 nowe
                        zależy JAK jeżdżone
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz

                        • juri
                          Rider
                          • 2010
                          • 349
                          • Octavia I (1U2)
                          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                          to są z Niemiec na ebay wychaczone mąż sprzedał bo założył żonie wielosezonowe, jezdziły od lipca do października w 2009, okolu 4tys km zrobione na nich było.
                          Spot Graniczny Małopolska - Podkarpacie, piątek 23.11.2012r. godz. 18.00, Pogórska Wola, Zajazd u Kazika, 521 km DK4 Tarnów - Dębica

                          Komentarz

                          • szkoda
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 22543

                            Zamieszczone przez juri
                            to są z Niemiec na ebay wychaczone mąż sprzedał bo założył żonie wielosezonowe, jezdziły od lipca do października w 2009, okolu 4tys km zrobione na nich było.
                            no to chyba warto, nie :?: :szeroki_usmiech
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz

                            • watchman
                              Ambiente
                              • 2009
                              • 200

                              Zamieszczone przez juri
                              to są z Niemiec na ebay wychaczone mąż sprzedał bo założył żonie wielosezonowe, jezdziły od lipca do października w 2009, okolu 4tys km zrobione na nich było.
                              Zrobiłem na nich już 2k (nowe od 3 tygodni). Krótko mówiąc bardzo solidne kapcie za bardzo rozsądne pieniądze.
                              NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                              Komentarz

                              • paulina_88
                                Classic
                                • 2010
                                • 19

                                o ja też skorzystam z podpowiedzi, dzięki

                                Komentarz

                                • blackrs
                                  RS
                                  • 2008
                                  • 4826
                                  • Superb II combi (3T5)
                                  • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                  rikieny zalożone narazie malo jeździlem ale bardzo ciche sa przy 120 nic nie słychać aż dziwne
                                  BYŁA o1 rs
                                  BYŁA o2 1.6
                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                  Komentarz

                                  • juri
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 349
                                    • Octavia I (1U2)
                                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                    a oponki barciak już odebrał a u mnie będą za tydzień a tu w linku jest parę zdjęć
                                    Spot Graniczny Małopolska - Podkarpacie, piątek 23.11.2012r. godz. 18.00, Pogórska Wola, Zajazd u Kazika, 521 km DK4 Tarnów - Dębica

                                    Komentarz

                                    • paulina_88
                                      Classic
                                      • 2010
                                      • 19

                                      netcar

                                      zamówiłam dobre opony na tej stronie http://www.netcar.pl/opony/letnie/os...64454,szi.html i to w promocji.
                                      Faktycznie obsługa klienta na wysokim poziomie.

                                      fajny bieżnik i w testach dobrze wypadają.

                                      Komentarz

                                      • pleban
                                        Rider
                                        S_OCP Member
                                        • 2006
                                        • 580

                                        Barum...... oby letnie znacząco się od zimówek różniły

                                        JAk kiedyś napisałem kupiłem zimowe Barumy (również kierując się testami)
                                        P O R A Ż K A
                                        nigdy gorszych nie miałem, ale co tam - zima weryfikuje opony znacznie bardziej niż lato, więc pewnie masakry nie będzie

                                        [ Dodano: Czw 15 Kwi, 10 14:26 ]
                                        Zamieszczone przez tryton
                                        Zamieszczone przez vince123
                                        troche przeszkadza mi wiek tych opon...
                                        Ja

                                        [ Dodano: Wto 13 Kwi, 10 18:10 ]
                                        Zastanawiam się nad zakupem 195/65R15 GOODYEAR EXCELLENCE miał ktoś z was okazje pojeżdzić na tych oponkach ?
                                        Ja miałem w O1 i to - mogę z czystym sumieniem powiedzieć - było dotychczas najlepsze opony letnie jakie miałem (mimo, że teraz mam F1 Asymetr. - są jednak głośniejsze - może wina 16")

                                        Szkoda, że szybko się zdzierały, ale coś za coś. Do gleby były jak przyspawane, w zakrętach na mokrym auto szło jak złoto, przy tym całkiem ciche
                                        była O1 1,6 102 KM
                                        była O1 1,9 TDI 90 KM
                                        była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                                        był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                                        jest Ford Tourneo Courier

                                        Komentarz

                                        • genesis
                                          Ambiente
                                          • 2010
                                          • 232

                                          Zamieszczone przez paulina_88
                                          zamówiłam dobre opony na tej stronie http://www.netcar.pl/opon...564454,szi.html i to w promocji.
                                          Faktycznie obsługa klienta na wysokim poziomie.
                                          Trzy strony wcześniej dałem link na fajną promocję Nokianów w tym rozmiarze. Kosztują 8 zł więcej za sztukę. To ja nie rozumiem jaki jest w tej sytuacji sens brania opon klasy Barum...
                                          DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

                                          Komentarz

                                          • tryton
                                            Elegance
                                            • 2008
                                            • 935

                                            Zamieszczone przez pleban
                                            Szkoda, że szybko się zdzierały, ale coś za coś
                                            To akurat myślę że jest zaleta bo pewnie 60 tyś wytrzymują bez problemu co przy zmianach zimowe letnie w moim przypadku daje ok 5 lat . A po tym okresie i tak czas na zmianę opon ze względów na wiek i przynajmniej człowiekowi nie żal że opony mają super bieżnik a i tak idą do śmieci

                                            Komentarz

                                            • Morgoth
                                              L&K
                                              • 2010
                                              • 1116

                                              Zamieszczone przez paulina_88
                                              zamówiłam dobre opony na tej stronie http://www.netcar.pl/opon...564454,szi.html i to w promocji.
                                              Skoro już mają być te Barumy, to odrobinkę taniej jest na opony.com.pl :arrow: TUTAJ także z dostawą gratis.

                                              Netcara nie znam, opony.com.pl sprawdzone.
                                              Morgoth

                                              Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                              G.B.Show

                                              Komentarz

                                              • szkoda
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2005
                                                • 22543

                                                Zamieszczone przez pleban
                                                mimo, że teraz mam F1 Asymetr. - są jednak głośniejsze - może wina 16"
                                                a masz je na 16 :?: :shock:
                                                dziwne, bo wydawało mi się, że w tym rozmiarze nie występują.
                                                (nie oceniaj opon tylko pod względem głośności :wink: )

                                                Zamieszczone przez Morgoth
                                                Netcara nie znam, opony.com.pl sprawdzone.
                                                i jedno i drugie bardzo dobry sklep
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz

                                                • Usacul
                                                  Classic
                                                  • 2010
                                                  • 5

                                                  Skoro już mają być te Barumy, to odrobinkę taniej jest na opony.com.pl :arrow: TUTAJ także z dostawą gratis.

                                                  Netcara nie znam, opony.com.pl sprawdzone.
                                                  Opony.com.pl i oponeo.pl to jedna firma, ceny mają te same i z tego co zauważyłem, niższe niż netcar.pl. We wszystkich przypadkach masa pozytywnych opinii i brak opłat za wysyłkę. Znajdą się serwisy na których opony są taniej ale doliczając przesyłkę cena staje się niemal identyczna. Myślę, że opinie netcara czy oponeo przemawiają za zakupami w tych sklepach.

                                                  BTW ja chyba wezmę Dębicę... Przyoszczędzę trochę jak na Polaka przystało :P
                                                  Mimo tego dziękuję bardzo za pomoc

                                                  Komentarz

                                                  • pleban
                                                    Rider
                                                    S_OCP Member
                                                    • 2006
                                                    • 580

                                                    Zamieszczone przez szkoda
                                                    Zamieszczone przez pleban
                                                    mimo, że teraz mam F1 Asymetr. - są jednak głośniejsze - może wina 16"
                                                    a masz je na 16 :?: :shock:
                                                    dziwne, bo wydawało mi się, że w tym rozmiarze nie występują.
                                                    (nie oceniaj opon tylko pod względem głośności :wink: )
                                                    wyjechałem z tym assym (choć wydawał mi się, że jak je kupowałem tak nazywali)
                                                    mam http://www.netcar.pl/opony/letnie/os...18002,szi.html

                                                    bardzo fajnie auto się prowadzi, idzie ślicznie po mokrym, ale dość wyraźnie ją słyszę jak się "rozpędzę"
                                                    była O1 1,6 102 KM
                                                    była O1 1,9 TDI 90 KM
                                                    była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                                                    był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                                                    jest Ford Tourneo Courier

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...